Podkład Ceneva

2 marca 2017

ceneva
  • Brak woni – koniec z nieprzyjemnym i charakterystycznym zapachem dla wykładzin dywanowych
  • Obniżona łatwopalność – badania powłok zawierających związki spodów z VAE i SBR wskazują, że powłoki zawierające wynyloacetylen (VAE) są dużo mniej łatwopalne niż te zawierające kauczuk butadienowo-styrenowy (SBR)
  • Niższa emisja lotnych związków organicznych – lotne związki organiczne (VOCs) to związki stosowane w produkcji i konserwacji materiałów budowlanych, wyposażenia wnętrz oraz produktów czyszczących i do higieny osobistej. Te oparte na węglu związki ulatniają się do powietrza, często wewnątrz pomieszczeń. Uwzględniając rygorystyczne standardy marki GUT, badania Niemieckiego Instytutu Materiałów Tekstylnych i Podłogowych, wykazały, że emisja lotnych związków organicznych uwalniających przez wykładziny dywanowe ze spodem VAE jest dużo niższa niż w przypadku spodów z SBR.
  • Jakość produktu gotowego – spód wykładziny dywanowej stał się bardziej stabilny, zapewniając większą elastyczność, co z kolei ułatwia układanie. Spód Ceneva® zapewnia także znakomite wiązanie runa oraz uwarstwienie, co przekłada się na długość użytkowania wykładziny
  • Przyjazna alergikom – całkowite wyeliminowanie alkoholi sterolowych.