KAUCZUK

Zdobywająca coraz większą popularność wykładzina ekologiczna. Wysokiej jakości i odporna na użytkowanie zapewnia elegancki wygląd na wiele lat.

Kauczuk posiada bardzo dobą odporność na ścieranie i uderzenia, jest odporny na wilgoć, działanie większości kwasów i zasad, oraz rozpuszczalników. Posiada właściwości antystatyczne i antypoślizgowe. Jest dobrym izolatorem akustycznym. Można go stosować wszędzie tam, gdzie linoleum i wykładzina PVC okażą się zbyt delikatne, np. w windach i na posadzkach autobusowych oraz w miejscach o bardzo dużym natężeniu ruchu np. na lotniskach czy w galeriach handlowych oraz w miejsach w których ważne jest zastosowanie posadzek antypoślizgowych takich jak kluby fitness, zakłady pracy czy szkoły.

Wykładzina kauczukowa – co warto wiedzieć?

Wykładzina kauczukowa zaliczana jest do grupy wykładzin elastycznych. Z uwagi na pierwotne pochodzenie można zaliczyć ją do wykładzin naturalnych. W dzisiejszych czasach do produkcji wykładzin kauczukowych używa się syntetycznego kauczuku z dodatkami wypełniaczy mineralnych, zmiękczaczy, dodatków wulkanizujących, przeciwutleniaczy i barwników. 

Jest  bardzo trwała, w zależności od grubości i pielęgnacji jej żywotność wynosi nawet do 30-40 lat.

Deutsch
Polski English (UK) Deutsch