Centrum przesiadkowe Żory

2024-03-19

Centrum Przesiadkowe Żory

W obiekcie realizowanym w 2019 roku wykonaliśmy posadzki oraz dekoracyjne okładziny ścienne z płyt drewnopodobnych. Nasze prace obejmowały:

  • Posadzki
  • Okładziny schodów i widowni
  • Okładziny ścienne wraz z drzwiami ukrytymi
  • Wykończenia i akcesoria

Posadzka parteru
Wnętrze obiektu bazuje na rozwiązaniach przemysłowych, gdzie warstwą użytkową posadzki parteru jest żywica poliuretanowa, antypoślizgowa, w kolorze RAL 7040, systemu produkcji firmy Leiner, bazująca na wykonanej przez nas płycie betonowej, zbrojonej włóknem rozproszonym, koopolimerowym.

Antresola
Antresola została utrzymana w cieplejszej tonacji gdzie na podkładzie akustycznym została zamontowana posadzka z paneli fornirowanych Prodema Supra Natural Floor, których główną cechą jest fornir z naturalnego drewna. Na antresolę prowadzą schody, które w części zachodniej rozbudowane są w formę widowni i również zostały wykończone okładziną z paneli fornirowanych Prodema Supra Natural Floor, a pozostałe 2 biegi schodowe wykończone zostały żywicą poliuretanową, tak jak posadzka parteru.

Okładziny ścienne, drzwi i wykończenia
W naszym zakresie było wykonanie okładzin ściennych bloku sanitarno-technicznego, gdzie w sposób niewidoczny, na podkonstrukcji aluminiowej, zamontowaliśmy okładziny z elewacyjnych płyty HPL Prodema Neptuno Natural A-Wall. Dopełnieniem tych okładzin był montaż drzwi ukrytych, również wykończonych płytami HPL Prodema Neptuno Natural A-Wall. Całość została zwieńczona niezbędnymi listwami wykończeniowymi ze stali nierdzewnej.

Posadzki i elementy wykończenia tworzą spójną całość, która spełnia zarówno praktyczne jak i estetyczne wymagania Centrum Przesiadkowego, podkreślając jego nowoczesny charakter i funkcjonalność.

Polski
Deutsch English (UK) Polski