Czyszczenie paneli winylowych (LVT)

Panele winylowe LVT są wyjątkowo łatwe w utrzymaniu. Do bieżącego czyszczenia, wystarczy środek czystości i woda. Gdy jednak mamy do czynienia z zabrudzeniami typowo budowlanymi takimi jak grunty, kleje, farby czy głębokie zarysowania, może zajść potrzeba skorzystania z profesjonalnych środków chemicznych, reganeracyjnych i maszyn. 

Jak czyścić panele i płytki winylowe?

ŚRODKI CZYSTOŚCI
Czyszczenie i pielęgnacja paneli winylowych nie należy do trudnych czynności. Najważniejsza jest odpowiednia chemia. Musi być pozbawiona wosku i sylikonów, które najczęściej wchodzą w skład domowych środków czystości.

KROK PIERWSZY
Podstawową czynnością w procesie czyszczenia paneli winylowych to odkurzanie. To najistotniejsza czynność, ponieważ podczas odkurzania usuwamy kurz, okruchy, sierść, ale przede wszystkim PIASEK. – kwarc, potrafi zarysować każdą podłogę winylową tworząc na niej często niemożliwe do usunięcia głębokie rysy. (głębsze niż warstwa poliuretanu, niszczące warstwę zdjęcia.)

KROK DRUGI
Po dokładnym odkurzeniu całej powierzchni podłogi, możemy przejść do następnego kroku.
– czyszczenie (mopowanie) paneli winylowych LVT środkiem przeznaczonym do wykładzin PVC. Mycie posadzki zalecamy wykonywać używając płaskiego mopa i systemu dwuwiaderkowego, gdzie w jednym wiadrze znajduje się woda z środkiem czystości, a w drugim czysta woda.

Płyn do codziennego czyszczenia powierzchni poliuretanowych Dr.Schutz 750 ml

http://podlogibeskidy.pl/plyn-do-codziennego-czyszczenia-powierzchni-poliur,3,8910,8904

PODSUMOWANIE

Powyższe przykłady wyraźnie świadczą o tym, że mycie i pielęgnacja podłóg winylowych to zadanie niezwykle proste i nieangażujące dużej ilości czasu.

Wystarczy regularnie stosować się do wyżej wymienionych kroków działania, aby podłoga winylowa w Państwa domu codziennie zachwycała atrakcyjnym wyglądem.

W czasach wzrastającej świadomości klientów w zakresie higieny i pielęgnacji posadzek, nasza firma chcąc wyjść na przeciw Państwa oczekiwaniom, stworzyła program serwisowy każdego materiału podłogowego. Polega on na usługach czyszczenia i zabezpieczenia posadzek, doradztwie, dostawie maszyn i urządzeń oraz kompleksowej obsłudze w zakresie czyszczenia i renowacji podłóg. Oferujemy także dostawę środków czyszczących do obiektów domowych i użyteczności publicznej takich jak (szpitale, przychodnie, siłownie, hotele, szkoły itp.)

Jak usuwać zarysowania? Poniżej, film instruktażowy.

Scratch Remover, Spray Scratchfix

czyszczenie-paneli-winylowych-floor mat

Emulsja zabezpieczająca mat
Emulsja na bazie dyspersji polimerowych do pielęgnacji elastycznych wykładzin podłogowych w obiektach, gdy użycie twardych powłok ochronnych jest niemożliwe. Dzięki specjalnej kombinacji polimerów bardzo dobrze nadaje się do szybkiego odświeżenia podłóg LVT.